skip to Main Content

Tellusbarn Stockholm

Backen, Vårberg

Maria Friberg, Rektor
maria.friberg@tellusbarn.se
Mob: 070-760 17 85

Avdelningar
Fjärilen: 072-253 17 63
Humlan: 072-253 17 64
Nyckelpigan: 072-253 17 65

Tellusbarn, Backen
Storholmsbackarna 34
127 43 Skärholmen

The Cottage

Maria Friberg, Rektor
maria.friberg@tellusbarn.se
Mob: 070-760 17 85

Annie Jämtell, assisterande rektor
annie.jamtell@tellusbarn.se
Mob: 070-445 7680

Avdelningar

Gläntan, tel: 070-445 76 81

Bäcken, tel: 070-445 76 82

Dungen, tel: 070-4455432

Galaxen, Södermalm

Maria Friberg, Rektor
maria.friberg@tellusbarn.se
Mob: 070-760 17 85

Karin Bergwall, assisterande rektor
karin.bergwall@tellusbarn.se

Mob: 0723-700 623

Avdelningar
Kontor: 072-370 06 23
Stjärnan: 072-370 06 25
Planeten: 072-370 06 26
Månen: 072-370 06 27
Pluto: 072-370 06 28
Solen: 072-370 06 29
Rymdskeppet: 072-370 06 31
Vintergatan 072-370 06 30

Tellusbarn, Galaxen
Götgatan 104
118 62 Stockholm

Oasen, Bagarmossen

Birgitta Gugg, Rektor
Birgitta.gugg@tellusbarn.se
Mob:  073-738 98 62

Förskolan Oasen
Byälvsvägen 30
128 48 Bagarmossen

Paletten, Husby

Sara All, Rektor

sara.all@tellusbarn.se
mob: 0704 – 457 684

Pusslet, Älvsjö

Bahar Neufeld Rektor
bahar.neufeld@tellusbarn.se
Mob: 070-760 20 79

Avdelningar
Lila: 072-370 06 10
Gul: 072-370 06 11
Grön: 072-370 06 12

Tellusbarn, Pusslet
Mockasinvägen 24
126 39 Älvsjö

Sherwood, Kungsholmen

Birgitta Gugg, Rektor
Birgitta.gugg@tellusbarn.se
Mob:  073-738 98 62

Avdelningar
Vargen: 072-370 06 17
Delfinen: 072-370 06 18
Fjärilen: 072-370 06 19
Pingvinen: 072-370 06 21
Ekorren: 072-363 20 61

Tellusbarn, Sherwood
Bergsgatan 35
112 28 Stockholm

Solen , Märsta

Carina Björnberg, Rektor
carina.bjornberg@tellusbarn.se
Mob: 070-760 99 34

Avdelningar

Månen: 070- 445 76 89
Solstrålen: 072-370 06 08
Snöflingan: 072-370 06 06
Regnbågen: 072-370 06 07

Tellusbarn, Solen
Tingvallavägen 9 J-K
195 31 Märsta

Torget, Rinkeby

Sara All, Rektor
sara.all@tellusbarn.se
mob: 0723-632055

Avdelningar
Flygande mattan: 072-370 06 00
Solen: 072-370 06 02
Djungeln: 072-370 06 03
Fjärilen: 072-370 06 09
Stjärnan: 072-370 06 13

Tellusbarn, Torget
Rinkebytorget 8
163 73 Spånga

Växthuset, Österåker

Ann-Sofie Måhlstedt, Rektor
Ann-Sofie.Mahlstedt@tellusbarn.se

Tel: 070-760 20 17

Förskolan Växthuset
Näsvägen
184 44 Åkersberga

Tellusbarn Uppsala

Tulpanen, Uppsala

Carmen Negrete, Rektor
carmen.negrete@tellusbarn.se
Mob: 070-760 99 81

Avdelningar
Blåklockan: 072-253 13 40
Fyrklövern: 072-253 13 41
Solrosen: 072-253 13 42

Tellusbarn, Tulpanen
Blomdahls väg 9
756 49 Uppsala

Sparrisen, Uppsala

Carina Björnberg, Rektor
carina.bjornberg@tellusbarn.se
Mob: 070-760 99 34

Avdelningar
Gröna: 072-370 06 14
Gula: 072-370 06 15
Lila: 072-370 06 16

Tellusbarn, Sparrisen
Sparrisgatan 7
754 46 Uppsala

Huvudkontoret

Administration

Sam Madani
Ekonomi
sam.madani@tellusbarn.se
Mob: 070-459 96 96

Jessica Malmberg
Inköp, Tellusfood & nyetablering
jessica.malmberg@tellusbarn.se
Mob: 070-760 98 64

Jennie Palm
Löner, försäkringsärenden och administration
jennie.palm@tellusbarn.se

Mob: 070-404 23 09

Adresser

Faktureringsadress för samtliga förskolor
Drottninggatan 81 A
111 60 Stockholm

eller

faktura@tellusbarn.se

Besöksadress
Drottninggatan 81 A
111 60 Stockholm

Ledning

Malin Hökeberg
VD
malin.hokeberg@tellusbarn.se
Mob: 070-760 99 20

Celine Nordenhed
Skolchef
celine.nordenhed@tellusbarn.se
Mob: 070-760 98 81

Narges Moshiri
Grundare och Styrelseordförande
narges.moshiri@tellusbarn.se
Mob: 070-760 20 40

×Close search
Sök
X